RT0402CRB0743KL
Mfr.Part #
RT0402CRB0743KL
Description
RES 43K OHM 0.25% 1/16W 0402
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
43kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W