RT0402CRB0739KL
Mfr.Part #
RT0402CRB0739KL
Description
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm