RT0402BRE0789R8L
Mfr.Part #
RT0402BRE0789R8L
Description
RES 89.8 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
89.8Ohm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RT0402BRE0789R8L
YAGEO RT0402BRE0789R8L
RT Series, Thin Film, 89.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C