RT0402BRE0785K6L
Mfr.Part #
RT0402BRE0785K6L
Description
RES 85.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
85.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RT0402BRE0785K6L
YAGEO RT0402BRE0785K6L
RT Series, Thin Film, 85.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C