RT0402BRE0782R5L
Mfr.Part #
RT0402BRE0782R5L
Description
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
82.5Ohm