RT0402BRE07698RL
Mfr.Part #
RT0402BRE07698RL
Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C