RT0402BRE0767K3L
Mfr.Part #
RT0402BRE0767K3L
Description
RES SMD 67.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
67.3kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Number of Terminations :
2
Height :
355.6μm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
Datasheets
RT0402BRE0767K3L
YAGEO RT0402BRE0767K3L
RT Series, Thin Film, 67.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C