RT0402BRE0764R9L
Mfr.Part #
RT0402BRE0764R9L
Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0402 (1005 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
64.9Ohm