RT0402BRE0760K4L
Mfr.Part #
RT0402BRE0760K4L
Description
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
60.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V