RT0402BRE0753K6L
Mfr.Part #
RT0402BRE0753K6L
Description
RES SMD 53.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Resistance :
53.6kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
24 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RT0402BRE0753K6L
YAGEO RT0402BRE0753K6L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 53.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C