RT0402BRE074R87L
Mfr.Part #
RT0402BRE074R87L
Description
RES SMD 4.87 OHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
50V
350μm
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.87Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Published :
Datasheets
RT0402BRE074R87L
YAGEO RT0402BRE074R87L
RT Series, Thin Film, 4.87Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C