RT0402BRE0747RL
Mfr.Part #
RT0402BRE0747RL
Description
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C