RT0402BRE0744K8L
Mfr.Part #
RT0402BRE0744K8L
Description
RES SMD 44.8KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
44.8kOhm
Height :
355.6μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RT0402BRE0744K8L
YAGEO RT0402BRE0744K8L
RT Series, Thin Film, 44.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C