RT0402BRE07430RL
Mfr.Part #
RT0402BRE07430RL
Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Resistance :
430Ohm
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%