RT0402BRE073K32L
Mfr.Part #
RT0402BRE073K32L
Description
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
3.32kOhm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Number of Terminations :
2
Depth :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Military Standard :
Not
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V