RT0402BRE07374RL
Mfr.Part #
RT0402BRE07374RL
Description
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
374Ohm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V