RT0402BRE0734KL
Mfr.Part #
RT0402BRE0734KL
Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
34kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Datasheets
RT0402BRE0734KL
YAGEO RT0402BRE0734KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C