RT0402BRE07348RL
Mfr.Part #
RT0402BRE07348RL
Description
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
348Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm