RT0402BRD07232KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RT0402BRD07232KL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 232K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Series :
RT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
232kOhm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RT0402BRD07232KL
YAGEO RT0402BRD07232KL
RT Series, Thin Film, 232kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C