RT0402BRD0721K8L
Mfr.Part #
RT0402BRD0721K8L
Description
RES 21.8K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Working Voltage :
50V
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
21.8kOhm
RT
Additional Feature :
High-Precision
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C