RT0402BRD07200RL
Mfr.Part #
RT0402BRD07200RL
Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/16W 0402
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RT
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
350μm
Military Standard :
Not
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
200Ohm
TR, Paper, 7 Inch
Depth :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm