RT0402BRD071K21L
Mfr.Part #
RT0402BRD071K21L
Description
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/16W 0402
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
High Precision
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
1.21kohm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm