RT0402BRD071K04L
Mfr.Part #
RT0402BRD071K04L
Description
RES SMD 1.04KOHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
1.04kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
355.6μm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Working Voltage :
50V
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C