RT0402BRD0719K3L
Mfr.Part #
RT0402BRD0719K3L
Description
RES SMD 19.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
19.3kOhm
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
355.6μm
Additional Feature :
High-Precision
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
50V
Datasheets
RT0402BRD0719K3L
YAGEO RT0402BRD0719K3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 19.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C