RT0402BRD07196KL
Mfr.Part #
RT0402BRD07196KL
Description
RES 196K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
196kOhm
Datasheets
RT0402BRD07196KL
YAGEO RT0402BRD07196KL
RT Series, Thin Film, 196kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C