RT0402BRD07191KL
Mfr.Part #
RT0402BRD07191KL
Description
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
191kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
RT0402BRD07191KL
YAGEO RT0402BRD07191KL
RT Series, Thin Film, 191kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C