RT0402BRD07154KL
Mfr.Part #
RT0402BRD07154KL
Description
RES 154K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
154kOhm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RT0402BRD07154KL
YAGEO RT0402BRD07154KL
RT Series, Thin Film, 154kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C