RT0402BRD07143KL
Mfr.Part #
RT0402BRD07143KL
Description
RES 143K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
143kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RT0402BRD07143KL
YAGEO RT0402BRD07143KL
RT Series, Thin Film, 143kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C