RT0402BRD0713R3L
Mfr.Part #
RT0402BRD0713R3L
Description
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
2
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
High Precision
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Resistance :
13.3Ohm
Height :
350μm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
RT
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RT0402BRD0713R3L
YAGEO RT0402BRD0713R3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 13.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C