RT0402BRD0713KL
Mfr.Part #
RT0402BRD0713KL
Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
13kOhm
ECCN Code :
EAR99
Depth :
500μm
Military Standard :
Not
Height :
350μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Weight :
652.039032μg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RT
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Additional Feature :
High Precision
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm