RT0402BRD0713K7L
Mfr.Part #
RT0402BRD0713K7L
Description
RES SMD 13.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Additional Feature :
High Precision
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Published :
Height :
350μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
13.7kOhm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Datasheets
RT0402BRD0713K7L
YAGEO RT0402BRD0713K7L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C