RT0402BRD0711K4L
Mfr.Part #
RT0402BRD0711K4L
Description
RES 11.4K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
24 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Working Voltage :
50V
Resistance :
11.4kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RT0402BRD0711K4L
YAGEO RT0402BRD0711K4L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 11.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C