RT0402BRD0711K3L
Mfr.Part #
RT0402BRD0711K3L
Description
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Published :
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
350μm
Resistance :
11.3kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW