RT0402BRD07113KL
Mfr.Part #
RT0402BRD07113KL
Description
RES 113K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Weight :
652.039032μg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
113kOhm
Voltage - Rated :
50V