RT0402BRD0710K5L
Mfr.Part #
RT0402BRD0710K5L
Description
RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
10.5kOhm
Depth :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RT0402BRD0710K5L
YAGEO RT0402BRD0710K5L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 10.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C