RT0402BRD0710K4L
Mfr.Part #
RT0402BRD0710K4L
Description
RES SMD 10.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Height :
355.6μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
RT
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
10.4kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RT0402BRD0710K4L
YAGEO RT0402BRD0710K4L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 10.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C