RT0402BRC0768KL
Mfr.Part #
RT0402BRC0768KL
Description
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/16W 0402
TR, Paper, 7 Inch
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
68kOhm