RT0402BRC07681RL
Mfr.Part #
RT0402BRC07681RL
Description
RES 681 OHM 0.1% 1/16W 0402
1 (Unlimited)
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
681Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
High Precision
Datasheets
RT0402BRC07681RL
YAGEO RT0402BRC07681RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 681Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C