RT0402BRC074K75L
Mfr.Part #
RT0402BRC074K75L
Description
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
4.75kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Published :
Height :
350μm
Military Standard :
Not
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Depth :
500μm
High Precision
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W