RT0402BRC07499RL
Mfr.Part #
RT0402BRC07499RL
Description
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
499Ohm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RT0402BRC07499RL
YAGEO RT0402BRC07499RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 499Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C