RT0402BRC073K4L
Mfr.Part #
RT0402BRC073K4L
Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Additional Feature :
High Precision
Depth :
500μm
Resistance :
3.4kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
24 Weeks
Datasheets
RT0402BRC073K4L
YAGEO RT0402BRC073K4L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C