RT0402BRC0733K2L
Mfr.Part #
RT0402BRC0733K2L
Description
RES 33.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
33.2kOhm
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W