RT0402BRC0730K1L
Mfr.Part #
RT0402BRC0730K1L
Description
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
30.1kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Published :
Power Rating :
63mW