RT0402BRC0722KL
Mfr.Part #
RT0402BRC0722KL
Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
22kOhm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RT0402BRC0722KL
YAGEO RT0402BRC0722KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C