RT0402BRC0714K3L
Mfr.Part #
RT0402BRC0714K3L
Description
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
14.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Depth :
500μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RT0402BRC0714K3L
YAGEO RT0402BRC0714K3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C