RT0402BRC0712K7L
Mfr.Part #
RT0402BRC0712K7L
Description
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
12.7kOhm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Datasheets
RT0402BRC0712K7L
YAGEO RT0402BRC0712K7L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C