RT0402BRC0712K4L
Mfr.Part #
RT0402BRC0712K4L
Description
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Military Standard :
Not
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
12.4kOhm
High Precision
Depth :
500μm
Voltage - Rated :
50V