RT0402BRC0711KL
Mfr.Part #
RT0402BRC0711KL
Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
11kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%