RT0402BRB079K1L
Mfr.Part #
RT0402BRB079K1L
Description
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
9.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Datasheets
RT0402BRB079K1L
YAGEO RT0402BRB079K1L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C