RT0402BRB07920RL
Mfr.Part #
RT0402BRB07920RL
Description
RES 920 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
920Ohm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RT0402BRB07920RL
YAGEO RT0402BRB07920RL
RT Series, Thin Film, 920Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C